Kategorie produktu
Inne

Stoły warsztatowe i robocze

Profesjonalny stół warsztatowy stanowi najważniejsze wyposażenie hali produkcyjnej. Oferowane przez nas stoły robocze znakomicie sprawdzają się również podczas wykonywania rozmaitych czynności w sklepach prowadzących sprzedaż internetową. Kompletowanie zamówienia i pakowanie go wymaga poręcznej przestrzeni roboczej. Za sprawą praktycznego blatu roboczego pakowanie paczek jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Profesjonalny stół monterski do garażu lub warsztatu znajdziesz w ofercie HHL Regały.

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Stół warsztatowy - jakie jest jego zastosowanie?

Stoły warsztatowe znajdują zastosowanie w zakładach specjalizujących się w montażu oraz demontażu komponentów czy podzespołów elektronicznych i mechanicznych. Znacznie ułatwiają one organizację i pracę z narzędziami ręcznymi i automatycznymi. Ergonomiczny stół warsztatowy z blatem wykonanym z płyty wiórowej umożliwia obróbkę różnych materiałów, w tym drewna czy metalu. Aby ułatwić sobie pracę, można pokusić się o zastosowanie uchwytów na elektronarzędzia, w tym na wiertarki, lutownice czy szlifierki. Wiele egzemplarzy dostępnych w naszym sklepie internetowym to modele umieszczonych na kółkach jezdnych. Za ich sprawą stoły warsztatowe zyskują o wiele większą mobilność. W razie potrzeby można przeorganizować stanowiska pracy.

Stoły warsztatowe można znaleźć nie tylko halach produkcyjnych i różnego rodzaju warsztatach. Tego typu blaty cieszą się również dużą popularnością wśród jubilerów, elektryków, a także metalurgów. Wzmocniona konstrukcja stołów roboczych sprawia, że nie uszkadzają się one podczas sięgania po ciężkie lub ostre narzędzia. Z kolei zwiększona stabilność znacznie ułatwia drobiazgową pracę przy małych elementach. Stół roboczy warsztatowy może być również praktycznym uzupełnieniem wyposażenia prywatnego garażu. Można w nim przechowywać wszystkie niezbędne narzędzia tak, aby mieć je zawsze pod ręką, gdy będą one potrzebne. Z odpowiednio dobranym stołem do warsztatu lub garażem drobne naprawy domowe staną się jeszcze prostsze!

Najważniejsze zalety stołu warsztatowego

Stabilność i wytrzymałość stół techniczny z praktycznym blatem roboczym zawdzięcza przemyślanej konstrukcji, bazującej na stalowych kształtownikach. Nogi stołu warsztatowego charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, kurz i wilgoć, o które w magazynie lub hali produkcyjnej nietrudno. Tak zaprojektowany mebel warsztatowy charakteryzuje się dużą nośnością, a co za tym idzie wysokim poziomem funkcjonalności. Dostępne w naszej ofercie modele stołów przemysłowych mają umiejscowioną pod blatem dodatkową otwartą przestrzeń. Z powodzeniem posłuży ona do przechowywania komponentów, akcesoriów do pakowania czy elektronarzędzi, które są w bieżącym użyciu. Dodatkowa stabilna półka stanowi wyjątkowe ułatwienie w czasie wykonywania zadań związanych z przygotowywaniem zamówienia czy montażem. Przestronny blat roboczy zapewnia swobodę działania w czasie wykonywania rutynowych zadań.

Stoły warsztatowe, wyposażone w blaty z płyty wiórowej laminowanej, znakomicie nadają się do lżejszych prac, w przypadku których zachodzi potrzeba skorzystania z dodatkowej przestrzeni roboczej. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie – nośność na poziomie 1000 kilogramów pozwala na wykonywanie prac w obrębie obiektów o znaczącej masie. A jeśli zależy Ci na zwiększeniu wytrzymałości, stabilności i nośności blatu roboczego, w sklepie możesz dokupić komplementarny względem produktów z naszej oferty wspornik.

Wymiary stołów warsztatowych

Meble warsztatowe dostępne w naszym sklepie internetowym dostępne są w różnych rozmiarach. Różnorodność wyboru ułatwia dopasowanie danego modelu stołu do specyfikacji działalności danej firmy czy rodzaju najczęściej wykonywanych zadań. Pośród najczęściej wybieranych stołów warsztatowych znajdują się te o głębokości 600 mm, 800 mm i 1000 mm. W zależności od aktualnych potrzeb danego biznesu można zdecydować się na stół stacjonarny bądź wariant na kółkach jezdnych.

Profesjonalne doradztwo i wsparcie przy zakupie stołu warsztatowego

Przymierzasz się do większych zakupów i planujesz zakup kilku lub nawet kilkunastu stołów roboczych warsztatowych? Zależy Ci na kompleksowym wyposażeniu nowo wybudowanej hali magazynowej, zaplecza biurowego czy pomieszczenia technicznego? Koniecznie sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy przekonani, że pośród licznych produktów na pewno znajdziesz rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb. Regały paletowe, regały magazynowe, stoły warsztatowe, szafy ubraniowe BHP, szafki na klucze, wózki i plastikowe pudełka do przechowywania akcesoriów – to tylko niewielki fragment naszej bogatej i zróżnicowanej oferty. Z nami łatwo wyposażysz każdy magazyn, niezależnie od jego metrażu.

Szafki warsztatowe, szafy metalowe i innego typu meble warsztatowe – wybór asortymentu przeznaczonego do magazynu czy hali przemysłowej jest ogromny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, doradcy klienta z chęci na nie odpowiedzą. Będą również stanowić wsparcie podczas zakupów. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 782 080 303. Nasi konsultanci są do dyspozycji od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00-16:00 oraz w piątek w godzinach 8:00-15:30. Jeżeli preferujesz kontakt mailowy, napisz do nas na adres: biuro@hhl-regaly.pl.

Jakie są dostępne rodzaje stołów warsztatowych z uwagi na blat?

Na rynku tego typu rozwiązań klienci znaleźć mogą metalowe stoły warsztatowe zróżnicowane pod względem zastosowanego typu blatu. Jednym z nich są stoły z blatem wykonanym ze sklejki. Ich charakterystyka opiera się na dobrym znoszeniu kropli wody czy codziennych zabrudzeń. Należy jednak mieć na względzie, że przed użyciem muszą zostać odpowiednio zabezpieczone, na przykład lakierem. Innym typem stołów warsztatowych są te, do wykonania których zastosowano lite drewno. Zwykle do tego celu używa się twardego drewna bukowego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. Można je znaleźć między innymi w zakładach ślusarskich czy stolarskich. Jeszcze innym typem są stoły warsztatowe z blatami roboczymi uzupełnione tworzywem sztucznym. Ma ono na celu ochronić stół przed trudnymi do zmycia smarami czy substancjami chemicznymi wykorzystywanymi w przemyśle. Stoły warsztatowe z blatami ze stali ocynkowanej są idealne do stosowania w przemyśle ciężkim, między innymi w zakładach mechaniki samochodowej czy punktach ślusarskich. Znajdują też powszechne i szerokie zastosowanie w gastronomii i hotelarstwie. Na rynku znaleźć można także stoły warsztatowe wyposażone w blaty wykonane z płyt wiórowych czy MDF.

Które stoły warsztatowe sprawdzą się do konkretnych zastosowań?

Pracownicy wykonujący na co dzień zadania na niewielkich rozmiarów elementach mogą usprawnić sobie pracę, korzystając ze stołu warsztatowego z blatem roboczym z gumy czy innego tworzywa sztucznego. Wszelkiego typu zakłady ślusarskie, wykorzystujące śruby, gwinty, podkładki czy zawiasy powinny mieć na swoim wyposażeniu tego typu rozwiązania. Tak wykonany stół narzędziowy do prac przemysłowych dobrze sobie radzi z oleistymi i kleistymi substancjami chemicznymi, na przykład smarami.

Z kolei stoły robocze warsztatowe z blatami ze stali ocynkowanej są odpowiednim rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ważna jest łatwość w czyszczeniu oraz higieniczność pracy. Stal dobrze znosi obecność kwasów czy innych żrących substancji. Natomiast w przypadku czystych, suchych prac odpowiednim wyborem będzie metalowy stół warsztatowy z blatem wykonanym z płyty wiórowej, MDF, sklejki czy drewna bukowego.

W jakim miejscu znajdzie zastosowanie metalowy stół warsztatowy?

Nie tylko zakłady produkcyjne chętnie korzystają z rozwiązań, jakimi są metalowe stoły warsztatowe. Są to meble popularne w warsztatach rzemieślniczych, mechanicznych, naprawczych czy elektrycznych. Ich wszechstronność zastosowania sprawia, że mogą być potrzebne zarówno przy pracach, gdzie jest potrzebna siła oraz stabilność, jak i precyzja wykonywanych czynności. Solidna konstrukcja stołu wielofunkcyjnego warsztatowego i materiał łatwy do utrzymania w czystości to jego kolejne atuty. Naprawa i konserwacja przedmiotów jest z nimi znacznie prostsza. Wiele miejsc zajmujących się obsługą i serwisowaniem maszyn nie może obejść się bez przestrzeni dającej możliwość dokładnego działania ze wszystkimi narzędziami w zasięgu ręki. To także odpowiednie rozwiązanie dla wszelakiej maści pasjonatów, których warsztat w garażu może mieć uporządkowany charakter. Zajmowanie się rękodziełem będzie znacznie prostsze.

Jakimi kryteriami warto się kierować, wybierając stół roboczy do warsztatu?

Wielkość stołu monterskiego powinna być uzależniona od potrzeb. W teorii – im większy, tym lepszy. Jednak jeśli dane stanowisko nie musi posiadać blatu zdolnego do pomieszczenia bardzo dużej liczby przedmiotów naraz, to będzie on zajmować bardzo dużo miejsca w pomieszczeniu. Dobry dostęp jest równie ważny. Swoboda poruszania się może być nieoceniona zwłaszcza wtedy, gdy ciągle sięga się po jakieś rzeczy rozsiane po całym pomieszczeniu. Gdy jest potrzebny stabilny stół warsztatowy do wykonywania precyzyjnych czynności, takich jak lutowanie, to mniejszy może wystarczyć, a pozostałą przestrzeń będzie się dało zagospodarować na inne rzeczy. Waga i masa mogą mieć znaczenie. Lżejsze modele stołów warsztatowych przydadzą się tam, gdzie ciągle dochodzi do jakichś zmian i przemeblowań. Same czynności nie wymagają zbyt wiele stabilności. Cięższe i masywniejsze stoły warsztatowe będą odpowiedniejsze do odstawiania większych przedmiotów lub gdy pracuje na nim wiele osób naraz.

Przy wyborze odpowiedniego stołu warsztatowego warto zwrócić uwagę także na mobilność mebla. Przy wyposażaniu takich placówek jak warsztaty samochodowe, zakłady produkcyjne lub centra dystrybucji szczególnie ważne jest to, aby blaty robocze były lekkie i łatwe w przenoszeniu. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na przenośny stół roboczy na kółkach. W HHL Regały oferujemy modele o różnych wymiarach, które świetnie sprawdzą się tam, gdzie wymagana jest mobilność stanowisk pracy. Stolik na kółkach warsztatowy dostępny w naszym asortymencie wyposażony jest także w praktyczną półkę. Można na niej przechowywać rzadziej używane narzędzia, które mimo wszystko warto zawsze mieć pod ręką. Każdy przenośny stół roboczy warsztatowy od HHL Regały wykazuje nośność nawet do 1000kg - są więc równie wytrzymałe, co modele bez kółek.

Idealny stół warsztatowy czeka w HHL Regały!

Niezależnie od tego, jakiego stołu ślusarskiego, warsztatowego lub monterskiego szukasz, z pewnością znajdziesz go w ofercie HHL Regały. Jeśli nie wiesz, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Chętnie pomożemy w wyborze stołu metalowego warsztatowego, który spełni Twoje oczekiwania. Gwarantujemy także szybką i sprawną dostawę. Jej koszty ustalamy indywidualnie i są one zależne od tego, ile stołów warsztatowych metalowych u nas zamówisz. Skontaktuj się z nami już teraz!

Odwiedzam jako