Kategorie produktu
Inne

Regały magazynowe Wrocław

Regały magazynowe to ułatwienie logistyczne dla różnego rodzaju działalności zajmujących się produkcją i magazynowaniem. Jest to niezbędny element wyposażenia hal magazynowych, który pozwala na zachowanie porządku i zapewnia bezpieczeństwo pracy wszystkim, którzy biorą udział w procesach logistycznych firmy. Wysokiej jakości regały magazynowe są potrzebne nie tylko dużym firmom, ale również osobom prywatnym. Najczęściej korzystają one z naszych produktów do przechowywania narzędzi w garażach czy też warsztatach samochodowych. Sprzedaż regałów magazynowych HHL odbywa się na terenie całej Polski, w tym we Wrocławiu.

Regały magazynowe Wrocław

Odpowiednio dobrane regały i stelaże to najważniejsze wyposażenie magazynu. Pozwalają one na zachowanie porządku, a także ułatwiają pracę osobom obsługującym wózki widłowe, których zadaniem jest przewożenie palet do transportu. Dzięki zastosowaniu regałów można składować na halach nie tylko towary umieszczone luzem i pakowane w kartony, ale również te układane na paletach. Są to najczęściej dużo większe przesyłki, które potrzebują znacznej ilości miejsca.

Regały magazynowe Wrocław — jak wybrać odpowiednie wyposażenie magazynu?

Różnego rodzaju regały do magazynów mogą charakteryzować się odmienną budową, konstrukcją oraz materiałami, z których są wykonane. Będzie to miało znaczenie przy wyborze, ponieważ magazynuje się przedmioty o różnej wadze i wielkości. W przypadku, gdy powierzchnia ma nietypowe wymiary, wówczas wyposażenie magazynu należy dobrać indywidualnie. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ umeblowanie hali magazynowej musi charakteryzować funkcjonalność. 

W zależności od tego, co przechowuje się na półkach i jaka jest wymagana dostępność towarów, wybiera się różne wysokości regałów. Istotne jest, aby pracownicy mogli bez żadnych problemów zdjąć potrzebne towary,a także umieścić je na półkach. Warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie unieść każdy poziom regału. Przechowywanie materiałów o zbyt dużej wadze może nieść za sobą wiele konsekwencji. W najlepszym przypadku pojawią się odkształcenia materiału, np. płyty wiórowej, natomiast w innych sytuacjach może to stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników magazynu.

Z jakiego tworzywa wykonywane są regały magazynowe?

Materiał, z którego zostały wykonane wybrane przez nas regały magazynowe, ma ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu. Będzie on inny w przypadku regałów do przechowywania ciężkich ładunków, a jeszcze inny przy systemach wysokiego składowania. Najsolidniejsze są regały metalowe, które najczęściej wykonane są ze stali. Charakteryzuje je duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, dzięki czemu posłużą przez długi czas. Możemy zaproponować także lekkie stelaże, takie jak regały aluminiowe. Cechuje je lekkość, jednak nie ujmuje im to stabilności i wytrzymałości w porównaniu z innymi materiałami. Do wykonywania półek regałowych stosuje się najczęściej polipropylen. Jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale również łatwy w utrzymaniu czystości.

Regały paletowe

Najczęściej są to konstrukcje bezpółkowe, które zapewniają możliwość przechowywania palet. Ich funkcjonalność pozwala na dostęp do palety z każdej strony, co znacznie ułatwia pracę operatorom wózków widłowych.

Regały metalowe

Metalowe regały magazynowe to rozwiązanie solidne, które zapewnia odpowiednią stabilność i wytrzymałość. Jest to materiał bardzo odporny na korozję oraz czynniki zewnętrzne. Dodatkowo rzadko zdarzają się uszkodzenia mechaniczne regałów metalowych. Jest to najmocniejsza konstrukcja przeznaczona dla hal magazynowych.

Regały półkowe

Tego rodzaju regały są stosowane do przechowywania materiałów i towarów o mniejszych gabarytach i ciężarach. Na półkach można je umieszczać luzem lub w mniejszych i średniej wielkości opakowaniach. Jest to bardzo wygodny sposób magazynowania, który często wykorzystują firmy produkcyjne.

Istotne aspekty techniczne regałów magazynowych

Warto pamiętać, że regały magazynowe oraz wszelkie konstrukcje z nimi związane powinny być regularnie kontrolowane pod względem bezpieczeństwa i stabilności. Należy również sprawdzać, czy nie jest przekroczony ich maksymalny udźwig, co może stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla pracowników. Osobą wyznaczoną do przeprowadzania inspekcji w magazynach powinien być wykwalifikowany profesjonalista w tej dziedzinie, najczęściej jest to inspektor BHP. 

 

 

Odwiedzam jako