Kategorie produktu
Inne

Regały magazynowe Szczecin

Regały magazynowe to niezbędny element wyposażenia każdej hali. Służą do przechowywania towarów zarówno luzem, jak i w opakowaniach czy na paletach. Ze względu na zapotrzebowanie poszczególnych firm oraz rozkład powierzchni magazynowej możemy opisać różne rodzaje takich konstrukcji. W naszej ofercie dostępne są regały magazynowe, które można dobrać indywidualnie w zależności od swoich potrzeb.

Regały magazynowe Szczecin — rodzaje

W przypadku tradycyjnych regałów magazynowych należy pamiętać, aby stworzyć pomiędzy nimi korytarz, który będzie umożliwiał dostęp do przechowywanych towarów. Dzięki zastosowaniu konstrukcji regałowych utrzymamy porządek i będziemy mieli stałą kontrolę nad tym, czy czegoś brakuje.

Regały paletowe

Regał paletowy to doskonałe rozwiązanie dla tych firm, które przechowują duże ładunki na swoich powierzchniach. Ułatwia to dostęp do magazynowanych towarów, ale również pozwala zaoszczędzić miejsce dzięki możliwości składowania na wielu poziomach. Pomieszczenia czy hale, w których stosuje się taki rodzaj regałów, są najczęściej bardzo wysokie. Regały paletowe stosuje się w sytuacjach, gdy przechowywane produkty mają małą rotację. 

Dzięki zastosowaniu regałów magazynowych możliwe jest utrzymanie ładu na dużej powierzchni. Konstrukcje mogą być montowane w różnych kombinacjach, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Regały paletowe nie są mobilne, dlatego trzeba dokładnie zastanowić się nad miejscem, które mają zajmować. Warto pamiętać o odpowiednim ustawieniu, dzięki któremu wózki widłowe będą mogły swobodnie poruszać się po magazynie.

Regały metalowe

Regały magazynowe mogą być zbudowane z różnych materiałów. Jeśli wymagasz od nich wysokiej jakości, wówczas najlepiej wybrać regały wykonane z metalu. Jest to materiał odporny na uszkodzenia oraz czynniki zewnętrzne, dlatego można mieć pewność, że posłuży przez wiele lat. Jeśli metal jest odpowiednio zadbany, zaimpregnowany i regularnie serwisowany, nie dopadnie go korozja, która mogłaby okazać się niszczycielskim czynnikiem. 

Regały metalowe mogą składać się z samych stelaży lub dodatkowo montowanych półek. Popularnością cieszą się półki siatkowe, szczególnie przy przechowywaniu towarów lekkich, a także wykonane polipropylenu. Te drugie mają większą wytrzymałość na duże ciężary, a dodatkowo można je w prosty sposób wyczyścić. Popularność metalowych regałów magazynowych jest spowodowana przede wszystkim ich mocną i niezawodną konstrukcją. 

Regały półkowe

Regały z montowanymi półkami to doskonałe rozwiązanie dla tych magazynów, w których przechowuje się towary o mniejszych gabarytach i niewielkiej wadze. Często są one ustawione luzem, a niekiedy pakuje się je do wysyłki i w ten sposób przechowuje. W zależności od tego, jak ciężkie i duże przedmioty mają być umieszczane na półkach, mogą one być wykonane z różnych materiałów.

Regały ramowe

Jest to rozwiązanie pośrednie dla wszystkich magazynów. Pozwalają one na przechowywanie towarów luzem. Dodatkowo można umieszczać na nich średniej wielkości i ciężkości przedmioty. Oprócz tego na regałach ramowych można magazynować niewielkie palety. Zanim wybierzesz regał ramowy do swojej powierzchni magazynowej, warto sprawdzić, czy maksymalny udźwig półek będzie wystarczający.

Regały magazynowe Szczecin — funkcjonalne przechowywanie

Zachowanie porządku i umożliwienie kontroli nad stanami magazynowymi powinno stanowić priorytet zarówno dla właścicieli, jak i pracowników magazynów. Jeśli wybierzesz optymalne rozwiązania dopasowane do swojej przestrzeni, wówczas poprawi się logistyka składowania i dostęp do towarów. Są to sprawdzone rozwiązania, które przetestowało wielu przedsiębiorców. 

Decydując się na wyposażenie powierzchni magazynowej w odpowiednio dobrane pod względem wymiarów i udźwigu regały, zwiększysz efektywność pracy. Łatwiej będzie również zrealizować wszelkie operacje logistyczne, które każdego dnia wykonują pracownicy. Warto pamiętać o dobrym oświetleniu stref magazynowania, aby ułożone w porządku towary mogły zostać szybko znalezione.

Jakie parametry są istotne przy urządzaniu magazynu?

  • Wysokość konstrukcji;
  • udźwig poszczególnych półek lub poziomów regału;
  • rodzaj i ilość składowanych towarów;
  • wybór miejsca na strefę przechowywania;
  • wybór optymalnego oświetlenia magazynu.

W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim standardowe modele regałów magazynowych, dopasowane do większości powierzchni. Jeśli jednak dysponujesz wyższymi pomieszczeniami o niekonwencjonalnych wymiarach, z pewnością również znajdziesz u nas odpowiednie rozwiązanie. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

 

 

 

Odwiedzam jako