Kategorie produktu
Inne

Regały magazynowe Poznań

Regały magazynowe to podstawa wyposażenia każdej powierzchni, na której składuje się towary i pakunki. Korzystają z nich przede wszystkim firmy produkcyjne i transportowe, które mają w posiadaniu ogromne hale. Aby zadbać o odpowiedni ład i porządek w takich miejscach, warto pomyśleć o dobraniu konstrukcji, które pozwolą zoptymalizować pracę i będą zwiększać efektywność składowania towarów.

Czym wyróżniają się systemy magazynowe? - regały magazynowe Poznań

Regały magazynowe to nic innego jak część infrastruktury powierzchni, która jest przeznaczona do składowania towarów. Aby ich posiadanie miało sens i poprawiało standard naszej pracy, powinniśmy zadbać o dobranie odpowiednich wymiarów i rodzajów regałów magazynowych. Jest to bardzo ważne, aby możliwie jak najlepiej zagospodarować przestrzeń i stworzyć dogodne warunki dla pracowników i operatorów wózków widłowych. Jest to szczególnie ważne w magazynach wysokiego składowania, gdzie najczęstszym problemem jest wielkość i ilość przechowywanych palet. 

Dzięki zastosowaniu takiej infrastruktury będzie można zapewnić w magazynie nie tylko optymalne zagospodarowanie przestrzeni, ale również stworzyć alejki, które umożliwią swobodne poruszanie się wózków i pracowników. Dodatkowo warto zadbać o dobre oświetlenie poszczególnych stref, aby wszystko było łatwe do znalezienia. Usprawni to i przyspieszy wszystkie procesy związane z magazynowaniem towarów i przygotowywaniem ich do dalszego transportu. Właśnie dlatego zastosowanie regałów paletowych jest doskonałym rozwiązaniem dla większości dużych hal.

Jakie typy regałów magazynowych oferujemy?

Regały magazynowe występują w różnych konfiguracjach, które można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie jest wiele wariantów regałów paletowych oraz innych regałów magazynowych, które są dostępne zarówno w standardowych rozmiarach, jak i z możliwością dopasowania do wymiarów konkretnej przestrzeni. Regały mogą mieć też zróżnicowaną funkcjonalność. W zależności od rodzaju przechowywanych towarów należy wybrać inne konstrukcje.  

Regały paletowe

W zależności od zapotrzebowania możemy wyróżnić regały paletowe mobilne oraz stacjonarne. Palety przechowuje się zazwyczaj w magazynach wysokiego składowania, które wymagają indywidualnego dopasowania odpowiednich systemów. 

Dzięki ich zastosowaniu można zaoszczędzić dużo miejsca, które przeznaczylibyśmy na ścieżki dojazdowe. Wynika to z faktu, że dostęp do takich konstrukcji jest możliwy zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wózki widłowe mają ułatwioną pracę i umożliwiony dostęp do wszystkich potrzebnych towarów.

Regały półkowe

Regały półkowe najczęściej mają zastosowanie w tych magazynach, w których praca odbywa się ręcznie, bez pomocy wózków widłowych i innych maszyn. Przechowywane na nich są najczęściej drobne produkty lub pakunki o niewielkiej wadze i gabarytach. Półki wykonywane są najczęściej z polipropylenu, który cechuje się wytrzymałością i ułatwia utrzymanie czystości na terenie magazynu. Dodatkowo jest on odporny na odkształcenia i ma większą nośność niż półki w standardowych meblach.

Regały wspornikowe

Tego rodzaju systemy magazynowe spotkamy najczęściej w branży budowlanej. Doskonale nadają się również do składowania drewna i podobnych surowców. Ich konstrukcja jest prosta, jednak samo stworzenie i zmontowanie odpowiedniego regału wymaga pracy i obliczeń wielu ludzi. Wymiary muszą być idealnie dopasowane do wagi i gabarytów przechowywanych materiałów. Często są one bardzo ciężkie i składowane w dużych ilościach, przez co konstrukcje muszą być wzmocnione i oparte na stabilnych częściach składowych. 

Ładunki są wspierane przez ramiona konstrukcji, których często potrzebnych jest więcej niż w standardowych systemach regałowych. Muszą być one odporne na duże obciążenia i wykazywać się dużą stabilnością, również podczas wkładania materiałów, jak i ich zdejmowania. Obciążenie w takich regałach nie zawsze rozkłada się równo na wszystkie ramiona regału. Warto wziąć to pod uwagę przy wybieraniu konstrukcji do swojego magazynu. Nasi specjaliści stworzą projekt, który będzie dopasowany do potrzeb klienta i poradzi sobie z niestandardowymi materiałami i obciążeniami. 

Regały magazynowe Poznań — oferta HHL Regały

Oferta systemów magazynowych HHL to gwarancja wysokiej jakości materiałów i dbałości o wszystkie detale. Dopasujemy odpowiednie konstrukcje do potrzeb naszego klienta, dzięki czemu zoptymalizujemy możliwości przestrzeni, a także wspomożemy zachowanie efektywności i sprawności wykonywanej na magazynie pracy. Wykonanie z solidnych materiałów zapewnia stabilność konstrukcji oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nasze regały cechują się długą żywotnością i posłużą przez wiele lat, jeśli będą regularnie serwisowane.

Odwiedzam jako