Kategorie produktu
Inne

Regały magazynowe Łódź

Regały magazynowe to obowiązkowy element umeblowania każdej hali magazynowej. Najczęstsze zastosowanie mają w branży logistycznej, produkcyjnej i sprzedażowej. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni i poprawienie jej funkcjonalności to tylko niektóre z atutów zastosowania systemów regałowych. Wielu przedsiębiorcom zależy również na poprawie efektywności pracy na terenie magazynów i przyspieszeniu procesów logistycznych związanych z zatowarowaniem i wysyłkami. Regały magazynowe pozwalają wprowadzić lepszą organizację pracy i podnieść poziom bezpieczeństwa.

Regały magazynowe Łódź — lepsza organizacja i poprawa funkcjonalności

Regał magazynowy powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, montażu i zastosowanych materiałów. Musi być całkowicie dopasowany do potrzeb użytkownika, a są one zależne od przeznaczenia i wielkości powierzchni magazynowej. Zdecydowanie poprawiają organizację pracy na terenie hali i pozwalają na wyznaczenie miejsca zarówno do przechowywania towarów, jak i sprawnego poruszania się. Regały magazynowe są tak naprawdę niezbędnym elementem wyposażenia, ponieważ bez nich nie ma możliwości zachowania porządku, nawet w podstawowym stopniu. 

Bardzo ważnym aspektem jest dobry projekt. Powinno zostać uwzględnione maksymalne obciążenie oraz ilość i rodzaj towarów, jakie będą przechowywane na konstrukcji. Regał magazynowy to podstawa w każdej przestrzeni do przechowywania produktów. Musimy pamiętać, że aby spełniał swoje funkcje, musi być odpowiednio zamontowany. W przypadku prostych konstrukcji składających się z niewielu elementów można złożyć go samodzielnie. Jeśli system regałowy jest bardziej skomplikowany, wówczas lepiej powierzyć to zadanie fachowcowi, który solidnie i profesjonalnie zamontuje wszystkie składowe. 

W przypadku powierzchni o szczególnych wymaganiach istnieje możliwość dopasowania regałów do indywidualnych potrzeb klienta. Należy pamiętać, że odpowiednio dobrane regały magazynowe poprawiają komfort pracy i przyspieszają proces wykonywania zadań. Jest to szczególnie istotne w przypadku tych powierzchni, w których ruch odbywa się za pomocą wózków widłowych. Wówczas trzeba zadbać także o bezpieczeństwo i funkcjonalność organizacji przestrzeni.

Rodzaje konstrukcji regałowych — regały magazynowe Łódź

W zależności od rodzaju powierzchni oraz przechowywanych w niej towarów możemy wyróżnić kilka systemów regałowych. Każdy z nich daje inne możliwości zastosowania, które są zależne od wielkości i wagi towarów przeznaczonych do magazynowania. Systemy magazynowe mogą być również wykonane z różnych materiałów. Niektóre z nich mają półki, inne opierają się jedynie na metalowych konstrukcjach.

Regały paletowe

Tego rodzaju regały magazynowe mają swoje zastosowanie przede wszystkim na dużych halach produkcyjnych oraz w magazynach wielkopowierzchniowych. Muszą być bardzo stabilne i wytrzymałe, dodatkowo powinny mieć duży udźwig i być odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Funkcjonalność regałów paletowych pozwala na dostanie się do towaru zarówno z przodu, jak i z tyłu, co ułatwia pracę operatorom wózków widłowych. Dzięki różnym możliwościom konstrukcyjnym regały paletowe można z łatwością dostosować do specyfiki towarów, które są magazynowane.  

Regały półkowe

Zastosowanie półek jest popularne przede wszystkim w branży sprzedażowej, szczególnie w magazynach sklepowych. Magazynowane towary są zazwyczaj niewielkie i stosunkowo lekkie. Przechowywane są zarówno luzem, jak i w mniejszych lub średnich paczkach, co zdecydowanie wymaga systemu z półkami. Materiały do poszczególnych przedziałów dobierane są odpowiednio do specyfiki towarów. Są one odporne na uszkodzenia i odkształcenia, a dodatkowo łatwe w utrzymaniu czystości.

Regały wspornikowe

Regały magazynowe do przechowywania materiałów budowlanych oraz różnego rodzaju surowców (przede wszystkim drewna) mają odmienną specyfikację. Wyróżnia je przede wszystkim zastosowanie wsporników, które pozwalają na przechowywanie materiałów o podłużnym kształcie. Ich konstrukcja jest solidna i bardzo stabilna tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Systemy metalowe — regały magazynowe Łódź

Regały metalowe to jedne z najsolidniejszych systemów. Materiał jest odporny na większość uszkodzeń mechanicznych, odkształceń oraz czynników zewnętrznych. Jest to szczególnie istotne w tych przestrzeniach, w których możemy mieć do czynienia z wilgocią.

Jak należy dbać o metalowe konstrukcje? Regały magazynowe Łódź

Regały magazynowe to konstrukcje, o które należy odpowiednio dbać. Musimy pamiętać o impregnacji dopasowanej do materiału, z którego zostały wykonane, oraz czyszczeniu. Dodatkowo trzeba pamiętać o regularnym przeprowadzaniu serwisów i wymianie uszkodzonych lub zużytych części. W ten sposób zapewnimy nie tylko bezpieczeństwo na terenie magazynu, ale również zagwarantujemy systemom regałowym długą żywotność. Zadbane regały mogą służyć przez długie lata, dlatego warto zapoznać się dokładnie ze specyfiką zamówionej konstrukcji.

Odwiedzam jako