Kategorie produktu
Inne

Regały magazynowe Kraków

Odpowiednio dobrane regały magazynowe to klucz do efektywnego i funkcjonalnego zagospodarowania powierzchni. Systemy magazynowe doskonale radzą sobie również z optymalizacją powierzchni. Rozdzielają ją pomiędzy powierzchnie do przechowywania towarów, a te przeznaczone do poruszania się. W zależności od tego, jaką powierzchnią dysponujesz, możesz wykorzystać różne systemy magazynowe. Jedną z najpopularniejszych konstrukcji są regały paletowe, które doskonale zdają egzamin w magazynach wysokiego składowania. Idealnie nadadzą się na halę produkcyjną lub do sklepu z artykułami budowlanymi.  

Tradycyjne regały magazynowe Kraków

Najczęściej spotykane rodzaje konstrukcji regałowych to stelaże z półkami. Cechuje je prostota montażu, ale również stabilność i funkcjonalność. Dzięki zamontowanym półkom są w stanie utrzymać małe i średnie ciężary. Najczęściej spotykane są w magazynach działów handlowych, które w swoich ofertach sprzedażowych mają towary dostępne w sklepach stacjonarnych. 

Innych regałów magazynowych będziesz potrzebować, gdy zamierzasz przechowywać materiały budowlane lub surowce. Inaczej nazywa się je materiałami dłużycowymi. Do takich celów posłużą regały wspornikowe. Montaż regałów w zależności od ilości komponentów oraz stopnia skomplikowania można wykonać samodzielnie lub z pomocą fachowca. 

Jakie rodzaje regałów magazynowych oferujemy? Regały magazynowe Kraków

Regały magazynowe możemy klasyfikować pod względem ich przeznaczenia. Każda konstrukcja służy do innego rodzaju składowania i będzie odpowiednia dla różnych branż. W wielu przypadkach formę i wielkość, jaką będzie miał regał magazynowy, dobiera się indywidualnie, pod potrzeby klienta i rozmiaru dostępnej powierzchni.

Regały paletowe

Regały magazynowe, które są przeznaczone do magazynów wysokiego składowania i pozwalają na przechowywanie dużych ciężarów, to regały paletowe. Ich konstrukcja pozwala na wygospodarowanie ścieżki, którą będą mogły swobodnie poruszać się wózki widłowe. Jest to bardzo ważne, ponieważ optymalizacja zagospodarowania przestrzeni magazynowej, pozwala zaoszczędzić dużo miejsca i ułatwić oraz przyspieszyć pracę.

Regały półkowe

Do magazynów, w których przechowywane są niewielkie towary o małej lub średniej wadze, idealnie nadadzą się regały półkowe. W takich powierzchniach nie poruszają się wózki widłowe, a towar jest obsługiwany ręcznie przez pracowników magazynu, ponieważ pozwala na to ciężar oraz gabaryty. Półki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważne jest również to, że z łatwością utrzymamy je w czystości. Tego rodzaju systemy regałowe zapewniają odpowiedni komfort pracy oraz bezpieczeństwo podczas przechowywania towarów.

Regały metalowe

Regał metalowy to jedna z najbardziej solidnych konstrukcji, zarówno pod względem materiałowym, jak i nośnym. Odpowiednio zamontowane regały metalowe są wyjątkowo stabilne i zapewniają pełne bezpieczeństwo przy przechowywaniu produktów. Dodatkowo metale są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, charakteryzują się również bardzo długą żywotnością. 

Jest to bardzo ważny aspekt, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę warunki panujące na halach magazynowych. Czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, mogą mieć negatywny wpływ na regały wykonane z drewna. Regały z metalu, jeśli są odpowiednio zaimpregnowane i regularnie serwisowane, poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Jak dobrać odpowiednie konstrukcje do danej przestrzeni?

Wiele powierzchni magazynowych stosuje standardowe rozwiązania, które doskonale zdają egzamin na małych i średnich metrażach. W przypadku magazynów wysokiego składowania, czy też wielkich hal produkcyjnych często wymagane są systemy dopasowane indywidualnie. W takich sytuacjach pobierane są pomiary oraz zbiera się wszystkie niezbędne informacje. Klient powinien określić jakich funkcjonalności oczekuje od regałów oraz jakie towary będą na nich przechowywane. Zdecydowanie ułatwi to dobranie odpowiednich konstrukcji, które wspomogą przestrzeń magazynową. 

W przypadku niestandardowych systemów magazynowych bardzo istotną kwestią jest ich wytrzymałość. Muszą mieć dość duży udźwig, który zapewni bezpieczeństwo w miejscu przechowywania i poradzi sobie z różnymi ciężarami i gabarytami. Takie parametry często bierze się pod uwagę w przypadku regałów paletowych, które mogą osiągać znaczną wysokość. Ogromne znaczenie w osiągnięciu tych cech ma materiał, z którego zostanie wykonana konstrukcja. Ze względu na wytrzymałości i stabilność poleca się przede wszystkim metale, które zapewniają wysoką jakość i długą żywotność regałom magazynowym. 

Odwiedzam jako