Kategorie produktu
Inne

Solidne zabezpieczenie przed kolizją regałów paletowych w miejscu pracy

Oferujemy kilka różnych zabezpieczeń przed kolizją dla tych, którzy chcą, aby ich regały pale-towe stały bezpiecznie i stabilnie. Odbojniki mocowane są do posadzki za pomocą kotew. Sto-sowanie odbojników zmniejsza w znacznym stopniu niebezpieczeństwa wynikające z uszkodzeń regałów magazynowych, które powstały na skutek np. uderzenia przez wózek paletowy lub widłowy.

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Odbojnik słupa to najprościej rzecz ujmując element wyposażenia dodatkowego, którego zadaniem jest ochrona regału przed uszkodzeniami. Do posadzki mocuje się go za pomocą kotew. Dzięki niemu obniżone zostaje ryzyko poważnych napraw, a z tym wiąże się zmniejszenie kosztów eksploatowania magazynu. Odbojnik słupa regału przede wszystkim chroni konstrukcję regału przed przypadkowymi uderzeniami wózka widłowego, zderzeniami ruszających się palet, czy potrąceniami środkami transportu używanymi w danej przestrzeni, co wpływa na bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i składowanych towarów. Zabezpiecza też maszyny, urządzenia, a przede wszystkim elementy magazynów, hal i sklepów. Należy zawsze pamiętać, iż najlżejsze uszkodzenie konstrukcji regałów znacząco wpływa na obniżenie jej nośności.

Odbojniki i odbojnice dzieli się ze względu na materiał, z którego są wykonane oraz na miejsce montażu w ramach konstrukcji regału. Jeśli chodzi o miejsce montażu, to najczęściej spotykane są:

  • Odbojnik słupa regałów paletowych
  • Odbojnica narożną
  • Odbojnica ramy regału
  • Odbojnica okalająca
  • Odbojnica czołowa słupa do regału paletowego
  • Odbojnica typu U, itd.

Dodatkowo, jeśli osłona słupa regału wykonana została w odblaskowym kolorze, to ostrzega ona operatorów wózków przed zbliżającym się obiektem, ułatwiając im nawigację między newralgicznymi punktami konstrukcji. Oprócz kolorystyki dobieranej ze względu na wymogi BHP, stalowe odbojniki (najczęściej z drewnianym wypełnieniem) muszą być pokryte powłoką antykorozyjną - używa się do tego farby proszkowej.

Odbojnice z tworzywa sztucznego najczęściej mają system wewnętrznych ścianek, które absorbują siłę uderzeń. Konstrukcja i elastyczność takiej odbojnicy sprawia, że po uderzeniu powraca ona do pierwotnego kształtu. Odbojnice plastikowe można stosować w różnych warunkach atmosferycznych, ich zaletą jest szybki i łatwy montaż oraz odporność na wilgoć, korozję i większość środków chemicznych. Z ich użyciem wiąże się też oszczędność miejsca, bo po zamontowaniu zabierają go mniej niż odbojniki metalowe.

Odwiedzam jako