Kategorie produktu
Inne

Odbojniki słupa regału

Bezpieczeństwo w miejscu pracy zawsze powinno stanowić priorytet. By zapewnić je sobie i swoim pracownikom, zainwestuj w solidną ochronę przed kolizją regałów paletowych. Takie rozwiązanie jest przydatne w hurtowniach, halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach oraz w innych miejscach, po których poruszają się wózki widłowe. W naszym sklepie znajdziesz kilka typów zabezpieczeń regałów magazynowych – sprawdź oferowane przez nas odbojniki oraz odbojnice i wybierz spośród nich te, które będą najlepiej pasować do warunków panujących w Twoim zakładzie.

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Odbojnik słupa – co to takiego?

Odbojnik słupa to dodatkowy, obligatoryjny element konstrukcji regału paletowego. Ten uzupełniający rodzaj wyposażenia montowany jest do posadzki przy pomocy kotew. Umiejscawia się go wszędzie tam, gdzie regał narażony jest na uszkodzenia, na przykład w odsłoniętych miejscach. Głównym zadaniem odbojnika jest ochrona regałów magazynowych przed powstawaniem defektów wynikających z uderzenia w nie wózka widłowego lub paletowego, bądź innego pojazdu poruszającego się po danej przestrzeni. Ponadto zabezpiecza on konstrukcję przed ewentualnymi zderzeniami ruszających się palet. Dzięki zastosowaniu odbojników podnosi się poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Części te niwelują ryzyko wypadków i chronią towary składowane w magazynie, hurtowni czy sklepie przed defektami będącymi ich następstwem. Nie zapominaj, że nawet minimalne uszkodzenie regałów paletowych zmniejsza nośność tego asortymentu, czyli dopuszczalne obciążenie, a co za tym idzie wpływa na bezpieczeństwo danym miejscu pracy.

Główne zalety odbojników i osłon do regałów magazynowych

 • Ochraniają przed uszkodzeniem - Odbojnice regałowe zabezpieczają regały przed uszkodzeniem, które może wynikać z przypadkowych uderzeń wózków widłowych czy innych pojazdów magazynowych. Dzięki temu, regały zachowują swoją integralność strukturalną i służą przez dłuższy czas.
 • Podnoszą bezpieczeństwo osób pracujących w pobliżu regałów paletowych - Bezpieczeństwo osób pracujących w magazynie jest priorytetem. Odbojniki i osłony na słupy regałów podnoszą poziom bezpieczeństwa, chroniąc pracowników przed potencjalnymi wypadkami związanymi z upadkiem regałów czy uderzeniem w nie.
 • Minimalizują ryzyko napraw w halach produkcyjnych, magazynach czy hurtowniach - Wypadki w halach produkcyjnych, magazynach czy hurtowniach mogą prowadzić do kosztownych napraw. Ochraniacze na regał zmniejszają to ryzyko, chroniąc przed uszkodzeniami.
 • Redukują koszty eksploatowania magazynu czy zakładu produkcyjnego - Osłona słupa regałów redukuje koszty eksploatowania magazynu czy zakładu produkcyjnego.
 • Chroniąc przed uszkodzeniami, eliminuje potrzebę częstych napraw czy wymiany sprzętu.
 • Zabezpieczają przed uszkodzeniem sprzętu - Odbojniki i osłony słupów regałów zabezpieczają również przed uszkodzeniem maszyny, wózki widłowe i inny cenny sprzęt znajdujący się w magazynie.
 • W zależności od rodzaju mogą być montowane w różnych miejscach w ramach konstrukcji regału - pozwala to na dostosowanie odbojników do regałów do potrzeb magazynu.
 • Mogą ułatwiać nawigację - Osłony słupów mogą ułatwiać poruszanie się po magazynie, co przyspiesza pracę i zwiększa efektywność.
 • Mają właściwości przeciwkorozyjne - zastosowanie osłony słupów pozwala na wydłużenie żywotności regałów.

Rodzaje osłon regałów magazynowych

Dostępnych jest wiele rodzajów odbojników i odbojnic regałowych. Po pierwsze, dzieli się je ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Mogą to być solidne stalowe odbojniki, zwykle posiadające drewniane wypełnienie, które pokrywa warstwa farby proszkowej tworzącej powłokę antykorozyjną. Drugi rodzaj to odbojnice wykonane z tworzywa sztucznego. Zwykle są one wyposażone w system wewnętrznych ścianek skutecznie absorbujących siłę uderzeń. Dzięki ich elastycznej konstrukcji po uderzeniu wracają one do swojego wyjściowego kształtu. Zaletą plastikowych odbojnic jest możliwość używania ich w trudnych warunkach atmosferycznych. Oprócz tego są odporne na wilgoć i działanie większości środków chemicznych. Podobnie jak odbojniki, mają właściwości antykorozyjne. Ich przewagę nad metalowymi odpowiednikami stanowi ergonomiczność – po zamontowaniu zajmują mało miejsca. Prócz tego odbojniki dzielimy ze względu na miejsce montażu i wyróżniamy:

 • odbojniki słupa regałów paletowych,
 • odbojnicę narożną,
 • odbojnicę ramy regału – pojedynczą lub podwójną,
 • odbojnicę czołową słupa do regału paletowego,
 • odbojnicę okalającą,
 • odbojnicę typu U i inne.

W naszym sklepie możesz też kupić odbojniki do regałów magazynowych w odblaskowym kolorze. Intensywne barwy tych elementów pełnią rolę ostrzegawczą i sygnalizują operatorom wózków widłowych oraz paletowych, że zbliżają się do określonego obiektu. Dzięki temu poruszanie się pracowników po newralgicznych punktach w magazynie, hurtowni czy hali produkcyjnej jest znacznie łatwiejsze. Sprawdź różne warianty odbojników dostępnych w HHL Regały i wybierz spośród nich produkty najlepiej pasujące do warunków panujących w danym magazynie czy hurtowni. Przekonasz się, że ten niepozorny asortyment skutecznie podniesie bezpieczeństwo w Twoim zakładzie.

Odwiedzam jako