Kategorie produktu
Inne

Regały paletowe - Funkcja kołka rozporowego

Kołek rozporowy służy do mocowania ciężkich przedmiotów np. w betonie lub cegle. Tymi przedmiotami mogą być grzejniki, balustrady, półki lub inne ciężkie przedmioty. Mogą to być również przedmioty takie jak regały paletowe. Aby zapobiec przewróceniu się przedmiotów, można je przykręcić do ściany lub podłogi. Na przykład, regały paletowe można zamocować do podłogi i ściany, a jeśli masz kilka regałów, można je połączyć ze sobą, aby były bardziej stabilne.

1 element

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Dobra śruba rozporowa daje pewność i bezpieczeństwo we wszelkich systemach montażowych. Kołki rozporowe to elementy złączne wykorzystywane do mocowania i osadzania bolców, wkrętów i śrub w stropach, ścianach i posadzkach. Istotą ich działania jest fakt, iż umieszczone ciasno w otworze - w miarę wkręcania wkręta lub śruby albo wciskania bolca - są rozpierane i zwiększają swój wymiar poprzeczny, zatem ściśle wpasowują się w otwór. Jeśli obciążenie jest wyłącznie statyczne, to połączenie będzie niezwykle trwałe.

W naszym sklepie dostępne są między innymi kołki rozporowe do betonu, dzięki którym można mocować konstrukcje i podwieszać trasy kablowe do podłoża betonowego. Zawsze warto pamiętać, że zamocowania powinny być obciążone wyłącznie statycznie. Inny nasz produkt, ramowy kołek rozporowy, nadaje się do zamocowań w pełnych materiałach budowlanych lub podłożach z pustkami powietrznymi. Gwarantuje równomierne rozłożenie siły w pustakach, zaś w materiałach o niewielkiej wytrzymałości na ściskanie - zapewnia dużą powierzchnię obciążenia. Wiąże się z tym maksymalna nośność.

Podczas zakupów kołków rozporowych w naszym sklepie należy koniecznie pamiętać o materiale budowlanym, w którym będą one użyte. Tylko dobre dopasowanie przyniesie wysoką wytrzymałość zamocowania. W naszym asortymencie dostępne są między innymi:

  • standardowe kołki, dzięki którym można zamontować listwę progową lub podłogową, przymocować szafki do ścian czy też udekorować pomieszczenia półkami, obrazami czy innymi dekoracjami
  • kołki rozporowe metalowe, nadające się do użycia na przykład przy rusztowaniach, ze względu na zabezpieczenia antykorozyjne
  • mocowania sanitarne, związane z wyposażeniem pomieszczeń sanitarnych
  • kotwy mechaniczne, zbudowane w całości ze stali i przystosowane do dużych obciążeń
  • kotwy chemiczne, przydatne w mocowaniu przedmiotów w pustakach czy cegle dziurawce.

Proponujemy kołki i kotwy o standardowych, określonych wymiarach, ale jesteśmy też w stanie wykonać kołki rozporowe długie i krótkie, a także o dostosowanej do potrzeb klienta średnicy.

Odwiedzam jako