Menu
Kategorie produktu

 Pallereoler - Ekspansionsboltens funktion

 En ekspansionsbolt anvendes til montering af tunge genstande i eksempelvis beton eller mursten. Disse genstande kan være radiatorer, gelændere, reoler eller andre tunge genstande. Det kan også være genstande som pallereoler, der bærer tung vægt. For at undgå at genstandene ikke vælter, kan de boltes fast i væggen eller gulvet. Eksempelvis kan pallereolerne boltes fast til gulvet og muren, og har man flere reoler, kan de fastgøres til hinanden, således de står mere stabilt. 

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Śruba rozporowa M10 do regału paletowego
3,00 zł
Zobacz produkt

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Dobra śruba rozporowa daje pewność i bezpieczeństwo we wszelkich systemach montażowych. Kołki rozporowe to elementy złączne wykorzystywane do mocowania i osadzania bolców, wkrętów i śrub w stropach, ścianach i posadzkach. Istotą ich działania jest fakt, iż umieszczone ciasno w otworze - w miarę wkręcania wkręta lub śruby albo wciskania bolca - są rozpierane i zwiększają swój wymiar poprzeczny, zatem ściśle wpasowują się w otwór. Jeśli obciążenie jest wyłącznie statyczne, to połączenie będzie niezwykle trwałe.

W naszym sklepie dostępne są między innymi kołki rozporowe do betonu, dzięki którym można mocować konstrukcje i podwieszać trasy kablowe do podłoża betonowego. Zawsze warto pamiętać, że zamocowania powinny być obciążone wyłącznie statycznie. Inny nasz produkt, ramowy kołek rozporowy, nadaje się do zamocowań w pełnych materiałach budowlanych lub podłożach z pustkami powietrznymi. Gwarantuje równomierne rozłożenie siły w pustakach, zaś w materiałach o niewielkiej wytrzymałości na ściskanie - zapewnia dużą powierzchnię obciążenia. Wiąże się z tym maksymalna nośność.

Podczas zakupów kołków rozporowych w naszym sklepie należy koniecznie pamiętać o materiale budowlanym, w którym będą one użyte. Tylko dobre dopasowanie przyniesie wysoką wytrzymałość zamocowania. W naszym asortymencie dostępne są między innymi:

  • standardowe kołki, dzięki którym można zamontować listwę progową lub podłogową, przymocować szafki do ścian czy też udekorować pomieszczenia półkami, obrazami czy innymi dekoracjami
  • kołki rozporowe metalowe, nadające się do użycia na przykład przy rusztowaniach, ze względu na zabezpieczenia antykorozyjne
  • mocowania sanitarne, związane z wyposażeniem pomieszczeń sanitarnych
  • kotwy mechaniczne, zbudowane w całości ze stali i przystosowane do dużych obciążeń
  • kotwy chemiczne, przydatne w mocowaniu przedmiotów w pustakach czy cegle dziurawce.

Proponujemy kołki i kotwy o standardowych, określonych wymiarach, ale jesteśmy też w stanie wykonać kołki rozporowe długie i krótkie, a także o dostosowanej do potrzeb klienta średnicy.

Odwiedzam jako