Kołki rozporowe

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę

1 elementu

 1. Śruba rozporowa M10 do regału paletowego

  Numer produktu.: 130009
  3,00 zł netto
  Zobacz więcej
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę

1 elementu

Dobra śruba rozporowa daje pewność i bezpieczeństwo we wszelkich systemach montażowych. Kołki rozporowe to elementy złączne wykorzystywane do mocowania i osadzania bolców, wkrętów i śrub w stropach, ścianach i posadzkach. Istotą ich działania jest fakt, iż umieszczone ciasno w otworze - w miarę wkręcania wkręta lub śruby albo wciskania bolca - są rozpierane i zwiększają swój wymiar poprzeczny, zatem ściśle wpasowują się w otwór. Jeśli obciążenie jest wyłącznie statyczne, to połączenie będzie niezwykle trwałe.

W naszym sklepie dostępne są między innymi kołki rozporowe do betonu, dzięki którym można mocować konstrukcje i podwieszać trasy kablowe do podłoża betonowego. Zawsze warto pamiętać, że zamocowania powinny być obciążone wyłącznie statycznie. Inny nasz produkt, ramowy kołek rozporowy, nadaje się do zamocowań w pełnych materiałach budowlanych lub podłożach z pustkami powietrznymi. Gwarantuje równomierne rozłożenie siły w pustakach, zaś w materiałach o niewielkiej wytrzymałości na ściskanie - zapewnia dużą powierzchnię obciążenia. Wiąże się z tym maksymalna nośność.

Podczas zakupów kołków rozporowych w naszym sklepie należy koniecznie pamiętać o materiale budowlanym, w którym będą one użyte. Tylko dobre dopasowanie przyniesie wysoką wytrzymałość zamocowania. W naszym asortymencie dostępne są między innymi:

 • standardowe kołki, dzięki którym można zamontować listwę progową lub podłogową, przymocować szafki do ścian czy też udekorować pomieszczenia półkami, obrazami czy innymi dekoracjami
 • kołki rozporowe metalowe, nadające się do użycia na przykład przy rusztowaniach, ze względu na zabezpieczenia antykorozyjne
 • mocowania sanitarne, związane z wyposażeniem pomieszczeń sanitarnych
 • kotwy mechaniczne, zbudowane w całości ze stali i przystosowane do dużych obciążeń
 • kotwy chemiczne, przydatne w mocowaniu przedmiotów w pustakach czy cegle dziurawce.

Proponujemy kołki i kotwy o standardowych, określonych wymiarach, ale jesteśmy też w stanie wykonać kołki rozporowe długie i krótkie, a także o dostosowanej do potrzeb klienta średnicy.