Kategorie produktu
Inne

Najnowsze porady eksperta

 • Palety piętrowalne – co to jest i do czego się ich używa?
  Ładuję...
  5 minuty czytania

  Palety piętrowalne – co to jest i do czego się ich używa?

  Palety piętrowalne stanowią dziś nieodłączny element efektywnego przechowywania w różnych gałęziach przemysłu i transportu. Należy mieć jednak świadomość, że uszkodzone palety mogą ulec zawaleniu się, co stanowi nie tylko ryzyko dla towaru, ale także dla pracowników. Przestrzeganie wytycznych oraz stosowanie najlepszych praktyk może znacząco poprawić bezpieczeństwo w magazynie oraz podczas transportu. Czym charakteryzują się palety piętrowalne i jak je prawidłowo sztaplować? Tym zagadnieniom poświęcamy nasz dzisiejszy artykuł. Zapraszamy do lektury!
 • Jak powinno wyglądać wyposażenie w magazynie zautomatyzowanym?
  Ładuję...
  8 minuty czytania

  Jak powinno wyglądać wyposażenie w magazynie zautomatyzowanym?

  Sprawne realizowanie operacji logistycznych wymaga odpowiedniego wyposażenia magazynowego. Pojęcie to obejmuje wszelkie narzędzia wykorzystywane w procesach magazynowych - m.in. regały, wózki widłowe, systemy zautomatyzowane. Czynniki takie jak rodzaj towaru, sposób składowania czy też inne specyficzne wymagania decydują o tym, jakie wyposażenie będzie najbardziej odpowiednie dla danej działalności. 

 • Magazyny w transporcie – ich rola oraz wymagania
  Ładuję...
  7 minuty czytania

  Magazyny w transporcie – ich rola oraz wymagania

  W dzisiejszym dynamicznym świecie gospodarczym, gdzie każda sekunda ma znaczenie, magazyny transportowe stanowią kluczowy element w łańcuchu dostaw. To właśnie w tych centrach logistycznych rozgrywa się znacząca część procesu dystrybucji. Odgrywają one nieocenioną rolę w efektywnym zarządzaniu przepływem towarów. Na czym ona dokładnie polega? Jakie wymagania muszą spełniać magazyny transportowe, aby sprostać dzisiejszym potrzebom rynku? W tym wpisie blogowym przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu.
 • Techniczne wyposażenie magazynów – podstawowe informacje
  Ładuję...
  5 minuty czytania

  Techniczne wyposażenie magazynów – podstawowe informacje

  Magazyny są jednym z zasadniczych elementów w łańcuchu dostaw przedsiębiorstw. Ich efektywne działanie zależy od wielu czynników - w tym od odpowiedniego wyposażenia technicznego magazynu.
 • Spersonalizowane regały magazynowe z konfiguratorem HHL Regały
  Ładuję...
  3 minuty czytania

  Spersonalizowane regały magazynowe z konfiguratorem HHL Regały

  W świecie biznesu, gdzie każdy detal ma znaczenie, prezentacja firmy i jej przestrzeni roboczej staje się kluczowym elementem budowania marki. W związku z tym przedstawiamy naszą najnowszą usługę - konfigurator regałów magazynowych. Pozwala on na pełną personalizację i dostosowanie regałów do indywidualnych potrzeb, a także wizerunku Twojej firmy.

 • Sztaplowanie palet - co to jest i jak robić to bezpiecznie?
  Ładuję...
  5 minuty czytania

  Sztaplowanie palet - co to jest i jak robić to bezpiecznie?

  W dynamicznie rozwijającej się branży logistycznej umiejętność efektywnego wykorzystania dostępnej przestrzeni staje się kluczowa. Jednym z podstawowych, a zarazem niezwykle ważnych procesów w tej dziedzinie jest sztaplowanie palet. Choć może wydawać się to czynnością prostą - polegającą jedynie na układaniu jednego przedmiotu na drugim - w rzeczywistości wymaga ono znacznie więcej umiejętności i doświadczenia. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej, czym dokładnie jest sztaplowanie palet, jakie są jego kluczowe aspekty i jak można je wykonywać w sposób bezpieczny, a przy tym efektywny.
 • Jak przechowywać koła i opony?
  Ładuję...
  6 minuty czytania

  Jak przechowywać koła i opony?

  Odpowiednie przechowywanie opon i kół samochodowych to kluczowy aspekt zachowywanie bezpieczeństwa na drodze. Choć wydaje się bardzo proste, wiele osób popełnia podstawowe błędy, które mogą znacznie wpłynąć na komfort jazdy i przyczepność pojazdu. W tym wpisie wyjaśnimy więc jak prawidłowo dbać o opony i koła podczas ich przechowywania, aby służyły nam jak najdłużej i zachowały swoje właściwości. Zapraszamy do lektury!

 • Regały magazynowe - czym są i na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?
  Ładuję...
  7 minuty czytania

  Regały magazynowe - czym są i na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

  W dzisiejszych czasach, w których handel i przemysł rozwijają się w zawrotnym tempie, efektywne zarządzanie przestrzenią magazynową staje się kluczem do sukcesu wielu przedsiębiorstw. Centralnym elementem tego zarządzania są regały magazynowe.

 • Składowanie towarów w magazynie - jak robić to efektywniej?
  Ładuję...
  6 minuty czytania

  Składowanie towarów w magazynie - jak robić to efektywniej?

  Poprzez pojęcie magazynowania towarów rozumiemy przechowywanie różnych produktów i materiałów w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Jest on kluczowy w celu usprawnienia wielu różnych procesów związanych z handlem.

 • Jak odpowiednio magazynować mrożonki?
  Ładuję...
  7 minuty czytania

  Jak odpowiednio magazynować mrożonki?

  Mrożonki cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów i lokali gastronomicznych. Przechowywanie mięsa, warzyw, owoców i innych produktów spożywczych w bardzo niskich temperaturach to duża oszczędność czasu, przestrzeni oraz pieniędzy. Dietetycy i technolodzy żywności zwracają także uwagę na to, że mrożenie to jeden z najzdrowszych sposobów na konserwowanie żywności.

 • Szatnie dla pracowników - jakie warunki powinny spełniać?
  Ładuję...
  5 minuty czytania

  Szatnie dla pracowników - jakie warunki powinny spełniać?

  Szatnia dla pracowników to pomieszczenie, w którym zatrudnieni pozostawiają odzież prywatną i roboczą. Czy każdy pracodawca powinien zapewnić pracownikom szatnie? W dzisiejszym wpisie przedstawiliśmy wymagania prawne, które muszą spełniać firmowe przebieralnie. Poznaj obowiązki pracodawcy wynikające z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

 • Kompletacja - co to jest?
  Ładuję...
  3 minuty czytania

  Kompletacja - co to jest?

  Branża magazynowa, logistyczna oraz efektywna obsługa klienta są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dzieje się to za sprawą kompletacji zamówień, która może przebiegać sprawnie lub niewydajnie i tym samym sprawić, że nasze przedsiębiorstwo stopniowo zacznie tracić odbiorców. Co to jest kompletacja? Z definicji są to różne czynności, które realizujemy w sposób ręczny lub zautomatyzowany, mające na celu przygotowanie towaru do wysyłki.

Odwiedzam jako